Verslag en stand na ronde 16, gespeeld op vrijdag 20 december 2019

Thomas neemt afstand.

In de 16e ronde interne competitie speelde  Thomas met zwart tegen achtervolger Eric van der Klooster. Het werd een lange ingewikkelde partij waarbij Eric aan het kortste eind trok. Hoewel Thomas vanwege competitie verplichtingen bij de Wijker Toren niet iedere week kan spelen lijkt dit geen bedreiging voor het clubkampioenschap te worden. Als vanouds stoomt Thomas door richting clubtitel.

Matthias kreeg het Nimzo-Indisch van Henk van der Eng op het bord. Wit kreeg een droomstelling waarbij zwart bijna geen vin meer kon verroeren. Een loperoffer op f7  door Matthias zag er goed uit, maar gaf Henk gelegenheid tot nog wat verdedigend weerwerk. Toen hij daar zowaar in geslaagd leek, verknalde hij zijn stelling door een blunder. “ Tjaa…..jeee…. wat doe ik nou???” en Henk gaf op.

“Waar moet ik heen, ik kan niet naar Duitsland” neuriet Henk

Nico Lute speelde een sterke partij en tegenstander John Chadwick kon geen vat krijgen op het spel van de “Shitman”. Uiteindelijk deed een blunder Nico helaas de das om, maar zijn spel gaat er wel met de week verzorgder uitzien. Kom op Nico, nu weer eens de punten pakken!

Nico heeft een hele goede ‘set’ in huis, ziet u hem ook?

-Nico in opperste concentratie, toren d7 lijkt een goeie zet, want dan hangt de toren en d4 staat onder druk want de witte toren kan niet mee verdedigen. Nico laat deze grote kans- helaas voor hem- lopen.Kortste partij van de avond was die van Nico Kuijs met wit tegen Eric van Benschop. Na een Engelse opening vergiste Eric zich in het middenspel en verloor een stuk. Direct gaf hij op en zo had Nico zijn revanche voor een eerdere nederlaag dit seizoen.

14 zetten lang, was jij mijn vijand

Komende vrijdag dus oliebollenschaak (rapid partijen) en 3 januari de clubsimultaan tegen Thomas Broek. De eerstvolgende 17e ronde interne competitie is op vrijdag 10 januari 2019.

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 16

NRNAAMPUNTENWAGSPGWRMVLPERCKL
1Thomas Broek 21421104,671001192090,9-1
2Matthias van Zwet 1859891,17991584366,71
3Eric van der Klooster 1886878,00981659259,40
4Piet Kuijs 1787842,50971675459,40
5Wouter Beerse 1851787,17961154263,6-1
6Gerard Kuijs 1699762,50951674556,30
7Maarten Froma 1798750,50941456357,10
8Gerard van Pinxteren 1778750,50931355357,7-3
9Henk van der Eng 1769750,00921162363,6-1
10Pim Hoff 1704734,6791835068,80
11Hans Leeuwerik 1750719,17901472557,12
12Piet van Wonderen 1813716,50891657453,12
13GvL 1720664,00884400100,00
14Willem Pool 1705655,50871647546,90
15Eric van Benschop 1465614,33861463553,60
16Hidde Brugman 1647602,50851051455,00
17Jan van Riel 1291593,00841144354,51
18Nico Kuijs 1788582,33831151550,01
19Hans Schagen 1685581,5082724157,1-1
20Evert Schmit 1729578,17811353550,01
21Han Kemperink 1597564,67801134445,5-1
22Hemmo Dekkers 1626541,33791453646,40
23Paul Harmse 1486529,0078841356,30
24Nico Kemp 1519527,50771142545,53
25Kees Lute 1822513,5076732257,1-1
26Peter Smit 1223494,33751562746,7-1
27Fred Kok 1831484,6774211075,00
28Han Duinker 1562473,67731452742,9-2
29Boor Fekkes 1477446,50721343642,31
30John Chadwick 1461443,33711444642,90
31Pieter Dijker 1349438,67701242641,7-2
32Bert van Oudvorst 1845435,0069520340,01
33Frank Sluiter 1127389,00681232733,30
34Robert van der Wal 2064357,336700000,00
35Lourens van der Heiden 1107353,0066411237,50
36Henk Vaessen 1543352,006500000,00
37Egbert Kooiman 1687319,5064812525,0-2
38Rene van der Linden 1149312,67631432928,62
39Ab Hoolhorst 1642310,006210010,0-1
40Nico Lute 992173,176114121114,3-2
Dit bericht is geplaatst in Verslag,stand en uitslagen. Bookmark de permalink.

1 Reactie naar Verslag en stand na ronde 16, gespeeld op vrijdag 20 december 2019

  1. Nico schreef:

    “ik had verdulleme die boef van Chadwick moeten pakke”…

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *