Verslag en stand na ronde 19, gespeeld op vrijdag 7 februari 2020


Verblufte Piet hoort remiseaanbod niet…..

In de 19e ronde reageerde Piet Kuijs als door een bij gestoken na zijn verloren partij tegen Eric van der Klooster: “Wat zeg je,heb je mij remise aangeboden?” “Daar ben ik toch helemaal ziek van, dat ik dat niet gehoord heb”…

Na afloop kon Piet er gelukkig nog enigzins om lachen want hij gaf aan in een goed rijtje te staan, waarbij Kortsnoj de meest opvallende was, maar ook Ger Holsteijn zat erbij en nu dus ook Piet!

Toen Egbert in de bar was kon Piet het niet nalaten om duidelijk hoorbaar te vragen aan de competitieleider wie de meeste ratingpunten van de club verloren had. Jaja, leedvermaak alom. Gelukkig voor Egbert pakte hij weer eens een overwinning tegen Rene van der Linden die niet was opgewassen tegen het aanvalspel van Egbert.

Verliezen is nooit leuk, maar in 1 week 2 keer tegen dezelfde tegenstander verliezen valt toch wel onder de categorie ‘klein drama’. Het drama overkwam Gerard Kuijs die helaas moest constateren  dat tegenstander Piet van Wonderen hem andermaal aftroefde in het eindspel.

Koploper Thomas speelde met zwart tegen de man die 6 keer achter elkaar won namelijk GvL. Het werd een spannende partij waarbij GvL een grote kans miste om wellicht voor een daverende verrassing te zorgen. Zoals gewoonlijk wist Thomas toch weer het punt binnen te harken en lijkt hij rechtstreeks op het clubkampioenschap af te gaan.

Gerard van Pinxteren had met wit een off-day en kon geen moment zijn Tata-vorm tegen Hans Leeuwerik etaleren. Na een mindere opening, ging het van kwaad tot erger en nadat hij met een wilde zet zijn koningsstelling opengooide kon Hans de klus klaren.

Hemmo Dekkers was vrijdagmiddag al gesignaleerd bij de spoorwegovergang door de competitieleider. Met een wilde blik in zijn ogen vloog Hemmo door het verkeer, en reageerde niet op het gebrulde : ‘E4!’ van ondergetekende. Wat bleek: Hemmo was zijn portemonnee verloren en fietste als een krankzinnige naar de bouwmarkt waar hij vermoedde dat het kleinood daar zou liggen… Helaas, alles bleef weg en de hele rambam met pasjes etc. zou vast in verkeerde handen gevallen zijn. Gelukkig voor Hemmo kwam dit doemscenario niet uit, want hij werd gebeld door een eerlijke vinder…. Toen dit zo meezat kon de dag niet meer stuk en dat heeft tegenstander Jan van Riel ook ondervonden. Hemmo gaf een spoedcursus aan Jan die binnen een uur met lege handen stond.

Verder was er succes voor het 4-tal team dat tegen Vredeburg uit Limmen speelde. Eric van Benschop en Frank wonnen aan bord 1 en 4, Pieter Dijker verloor aan bord 2 (zijn tegenstander Jaap Limmen had de grap van Pieter niet door en had op zijn notatieformulier Pieter Castricum opgeschreven na het voorstellen aan elkaar)  en John speelde een niet voor mogelijk gehouden remise in die zin dat “ik heb nog nooit zo gewonnen gestaan” voor iedereen te lezen was op zijn shirt.

Houdt u verder de partij van de week in de gaten, want Frank Sluiter leverde dit keer een prachtige positiepartij af en wist in een volledig dichtgeschoven stelling toch de moeilijke weg naar de overwinning te vinden. Knap werk Frank!

Hans

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 19

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlPercKl
1Thomas Broek 21371271,831001210 2 091,7-2
2Eric van der Klooster 18921159,50 9919 8 9 265,8-3
3Matthias van Zwet 19001025,83 9817 9 4 464,7 3
4Wouter Beerse 1833999,00 9713 7 4 269,2-1
5Hans Leeuwerik 1762987,83 961710 2 564,7-1
6Piet Kuijs 1731970,00 9518 8 5 558,3 2
7Piet van Wonderen 1778898,50 9419 7 7 555,3 1
8Willem Pool 1685884,00 9319 6 8 552,6 1
9GvL 1766869,00 92 7 6 0 185,7 3
10Maarten Froma 1794851,33 9114 5 6 357,1 0
11Gerard van Pinxteren 1811844,50 9016 5 7 453,1-4
12Henk van der Eng 1834823,50 8911 6 2 363,6-1
13Eric van Benschop 1497814,17 8817 8 4 558,8-1
14Nico Kuijs 1772807,50 8713 7 1 557,7 3
15Pim Hoff 1761776,67 86 9 3 5 161,1-1
16Gerard Kuijs 1658767,00 8519 7 4 847,4 1
17Hemmo Dekkers 1580724,00 8416 7 3 653,1 0
18Hans Schagen 1671716,00 83 8 3 4 162,5-2
19Hidde Brugman 1638693,67 8212 6 1 554,2 0
20Nico Kemp 1431661,50 8113 5 3 550,0 1
21Evert Schmit 1729661,33 8016 6 3 746,9 0
22Kees Lute 1772631,50 79 8 4 2 262,5 0
23Paul Harmse 1522629,50 7810 5 1 455,0 0
24Han Kemperink 1630627,50 7711 3 4 445,5-1
25Jan van Riel 1344605,17 7614 4 5 546,4 0
26Bert van Oudvorst 1862588,67 75 6 3 0 350,0 0
27Peter Smit 1276586,33 7418 7 3 847,2 0
28Han Duinker 1483573,50 7316 6 2 843,8 0
29John Chadwick 1427557,50 7217 4 7 644,1-1
30Frank Sluiter 1139538,50 7114 5 2 742,9 0
31Fred Kok 1819525,33 70 2 1 1 075,0 0
32Egbert Kooiman 1582505,67 6911 3 3 540,9-1
33Boor Fekkes 1464499,00 6816 5 3 840,6 0
34Pieter Dijker 1394489,50 6713 4 2 738,5-1
35Robert van der Wal 2064418,00 66 0 0 0 00,0 0
36Henk Vaessen 1543411,67 65 0 0 0 00,0 0
37Ab Hoolhorst 1642378,00 64 1 0 0 10,0-1
38Lourens van der Heiden 1121369,33 63 6 1 1 425,0 2
39Rene van der Linden 1152344,00 6216 3 21125,0 0
40Nico Lute 1013194,50 6116 1 21312,5-2
Geplaatst in Uncategorized | Reacties uitgeschakeld voor Verslag en stand na ronde 19, gespeeld op vrijdag 7 februari 2020

Uitslagen ronde 19, gespeeld op vrijdag 7 februari 2020

WitZwartUitslag
Evert Schmit 1729Willem Pool 16850-1
Piet Kuijs 1731Eric van der Klooster 18920-1
Gerard Kuijs 1658Piet van Wonderen 17780-1
Hemmo Dekkers 1580Jan van Riel 13441-0
Han Duinker 1483Hidde Brugman 16380-1
Egbert Kooiman 1582Rene van der Linden 11521-0
Gerard van Pinxteren 1811Hans Leeuwerik 17620-1
GvL 1766Thomas Broek 21370-1
Kees Lute 1772Boor Fekkes 14641-0
Lourens van der Heiden 1121Peter Smit 12760-1
John Chadwick 1427Externe wedstrijd           ½-½
Eric van Benschop 1497Externe wedstrijd           1-0
Pieter Dijker 1394Externe wedstrijd           0-1
Frank Sluiter 1139Externe wedstrijd           1-0
Hans Schagen 1671Afwezig met geldige reden   
Nico Kemp 1431Afwezig met geldige reden   
Nico Kuijs 1772Afwezig met geldige reden   
Wouter Beerse 1833Afwezig met geldige reden   
Paul Harmse 1522Afwezig met geldige reden   
Nico Lute  1013Afwezig met geldige reden   
Robert van der Wal 2064Afwezig met geldige reden   
Fred Kok 1819Afwezig met geldige reden   
Ab Hoolhorst 1642Afwezig met geldige reden   
Henk Vaessen 1543Afwezig met geldige reden   
Henk van der Eng 1834Afwezig met geldige reden   
Han Kemperink 1630Afwezig met geldige reden   
Bert van Oudvorst 1862Afwezig met geldige reden   
Pim Hoff  1761Afwezig met geldige reden   
Maarten Froma 1794Afwezig met geldige reden   
Matthias van Zwet 1900Afwezig met geldige reden   
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Uitslagen ronde 19, gespeeld op vrijdag 7 februari 2020

Verslag en stand na ronde 18, gespeeld op vrijdag 31 januari 2020

Frank Sluiter speelt prachtige aanvalspartij!

In de 18e ronde speelde Frank de partij van zijn leven tegen Lourens van der Heiden. In de partij van de week kunt u de aanvalspartij van GvL tegen Piet terugvinden. Hieronder de partij van Frank.

Lourens van der Heiden – Frank Sluiter [C50]
Interne ronde 18, 31.01.2020
1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bc4 Bc5 4.d3 Nf6 5.Bg5 0-0 6.Nc3 Be7 7.0-0 h6 8.Bh4 Nh7 9.Bxe7 Qxe7 10.Nd5 Qd8 11.c3 d6 12.a3 Ne7 13.Re1 Ng6 14.Qd2 c6 15.Ne3 Nf4 16.h3 Ng5 17.Nxg5 Qxg5 18.Kf1, nu gaat Frank toeslaan!

18,….Nxg2! 19.Re2 Bxh3 20.f4 Nxf4+ 21.Ke1 Qg1+ 0-1

Zo,… klaar is Frank, zelfs nog voor de 2e bak koffie! Na een periode met wat fysieke problemen lijkt Frank het lek weer boven te hebben met deze fraaie aanvalspartij!

Matthias van Zwet speelde met wit een mooie strategische partij en tegenstander Wouter Beerse had helemaal niks, maar ging toch met alles naar huis omdat Matthias een tactische fout maakte. Na het aanraken van zijn toren zag hij zijn blunder, maar toen was het te laat. “Zo valt het kwartje mijn kant ook weer eens op”, viel te horen uit de mond van Wouter. We zijn benieuwd, want onverdiend winnen geeft een speler vaak vleugels voor de komende weken……

Nico Kuijs is dit jaar goed begonnen en lijkt de schaakkwakkelperiode achter zich te hebben gelaten. Hij versloeg Evert Schmit en gaat terecht weer snel richting top tien.

Eric van der Klooster profiteerde dankbaar nadat Hans Leeuwerik in gelijke stelling spoken zag en een stuk inleverde. Dat moet je tegen Eric natuurlijk niet doen en even later was het 0-1 voor de zwartspeler.

Piet van Wonderen kreeg te maken met de agressieve Richter Rauzer aanval in het Siciliaans. Piet liet zich niet in met de giftige “Poisoned Pawn” variant en speelde geen Dame b6 slaat b2. Dit keer kwam het GvL ( gevaar van links) en met krachtig aanvalsspel werd Piet opgerold. De partij vindt u in de “Partij van de week”

Afgelopen week werden er 2 bondswedstrijden gespeeld. Het bekerteam met Matthias,Piet v W. ,Eric en Gerard v. P verloor tegen Waagtoren met 3 1/2- 1/2.

Over het 2e team dat met 41/2- 3 1/2 verloor tegen Oppositie gaan we het niet hebben. Nou vooruit, een beetje dan: Een complete off-day bij de deelnemers ingegeven door slordigheid en foutieve aannames zorgden voor een desastreuze avond, die we snel willen vergeten!

Hans

Stand na ronde 18:

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlPercKl
1Thomas Broek 21371.179,331001192090,90-1
2Eric van der Klooster 18921.067,50991879263,90-2
3Matthias van Zwet 1900996,00981794464,703
4Wouter Beerse 1833969,00971374269,20-1
5Piet Kuijs 1731968,33961785461,801
6Hans Leeuwerik 1762897,83951692562,500
7GvL 1766866,00946600100,002
8Gerard van Pinxteren 1811849,00931557356,70-5
9Maarten Froma 1794821,67921456357,100
10Piet van Wonderen 1778815,00911867552,802
11Henk van der Eng 1834794,50901162363,60-1
12Willem Pool 1685791,50891858550,002
13Nico Kuijs 1772776,83881371557,703
14Gerard Kuijs 1658759,00871874750,000
15Pim Hoff  1761756,5086935161,10-1
16Eric van Benschop 1497743,33851674556,300
17Hans Schagen 1671692,3384834162,50-2
18Evert Schmit 1729657,50831563650,00-1
19Hemmo Dekkers 1580642,50821563650,00-1
20Nico Kemp 1431628,83811353550,001
21Hidde Brugman 1638617,33801151550,001
22Jan van Riel 1344614,00791345450,001
23Han Kemperink 1630605,33781134445,50-1
24Paul Harmse 1522600,17771051455,000
25Han Duinker 1483569,50761562746,70-1
26Kees Lute 1772569,3375732257,10-1
27Bert van Oudvorst 1862566,0074630350,000
28Peter Smit 1276527,50731763844,101
29John Chadwick 1427522,33721646643,800
30Fred Kok 1819508,0071211075,000
31Boor Fekkes 1464501,00701553743,301
32Pieter Dijker 1394489,00691242641,70-2
33Frank Sluiter 1139476,00681342738,50-1
34Egbert Kooiman 1582443,17671023535,00-2
35Robert van der Wal 2064396,006600000,000
36Henk Vaessen 1543384,006500000,000
37Lourens van der Heiden 1121374,1764511330,001
38Ab Hoolhorst 1642351,336310010,00-1
39Rene van der Linden 1152339,506215321026,701
40Nico Lute  1013173,676116121312,50-2
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Verslag en stand na ronde 18, gespeeld op vrijdag 31 januari 2020

Uitslagen ronde 18, vrijdag 31 januari 2020

WitZwartUitslag
Matthias van Zwet 1900Wouter Beerse 18330-1
John Chadwick 1427Jan van Riel 1344½-½
Hidde Brugman 1638Hemmo Dekkers 15800-1
Han Duinker 1483Nico Lute  10131-0
Boor Fekkes 1464Rene van der Linden 11521-0
Peter Smit 1276Paul Harmse 15220-1
Lourens van der Heiden 1121Frank Sluiter 11390-1
GvL 1766Piet van Wonderen 17781-0
Eric v.Benschop 1497Kees Egberts 15671-0
Nico Kuijs 1772Evert Schmit 17291-0
Hans Leeuwerik 1762Eric van der Klooster 18920-1
Partijen van Oppositie N1 – Castricum N2

BordThuisUitUitslagBord 18312909 Andre van der Ark (1578)7801079 Gerard Kuijs (1756)1 – 0


Bord 26287380 Kees Jongkind (1774)7245447 Hans Leeuwerik (1748)0 – 1


Bord 36771171 Cor van Etten (1554)6036250 Wim Pool (1661)0 – 1


Bord 48609810 Dick Oostrom (1625)7999002 Egbert Kooiman (1703)½ – ½


Bord 58695588 Matthijs Hulsebos (1657)6757465 Hidde Brugman (1625)1 – 0


Bord 67716973 Jan Jonkheer (1540)8647925 Nico Kemp (1499)½ – ½


Bord 77256018 Frederik Smith (1518)7166082 Hemmo Dekkers (1642)1 – 0R


Bord 87735937 J. v.d. Wal (1652)6048856 Paul Harmse (1497)½ – ½



TotaalGemiddelde rating: 1612Gemiddelde rating: 1641 4½ – 3½


Partijen van Waagtoren – Castricum

BordThuisUitUitslagBord 17428960 Frank Agter (2206)7294551 Eric van der Klooster (1901)1 – 0


Bord 27707832 Ronald Groot (1985)7441346 Matthias van Zwet (1848)1 – 0


Bord 37099950 Jos Vlaming (2029)6135085 Piet van Wonderen (1814)1 – 0


Bord 46225934 Ruud Adema (1977)6110192 Gerard van Pinxteren (1779)½ – ½



TotaalGemiddelde rating: 2049Gemiddelde rating: 1836 3½ – ½

Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Uitslagen ronde 18, vrijdag 31 januari 2020

Eerste schaakteam Castricum koploper!

De schakers van het eerste schaakteam van Castricum deden prima zaken in de eerste klasse van de NHSB. De inhaalwedstrijd tegen S.C. Westeinder werd met liefst 7½ – ½ gewonnen.
Door dit resultaat staat het achttal bovenaan en dat mag best verrassend genoemd worden.
In eerste instantie leek een 8-0 overwinning te zijn behaald door onze schakers, omdat op 8 november j.l. door kwantiteit het team uit Kudelstaart verstek moest laten gaan in Castricum. Het reglement bood echter de mogelijkheid om de wedstrijd alsnog te spelen met haast eenzelfde uitslag! Nu was de kwantiteit aanwezig, maar schoot de kwaliteit tekort bij deze schakers.
Piet Kuijs was als eerste klaar. Hij won een pion en toen ook stukwinst volgde, gaf zijn opponent zich gewonnen.
Matthias van Zwet speelde een sterke partij en wist de dame van zijn tegenstander op te sluiten met winst als gevolg.
Piet van Wonderen won na een goed gevoerde aanval op de lang gerokeerde koning van zwart.
Nico Kuijs was zwart te slim af in het eindspel en won gedecideerd.
Gerard van Pinxteren had wat problemen in het middenspel. Desondanks werd remise overeengekomen. Hij liet zo zijn sociale gevoel spreken, want het bleek achteraf voor Westeinder het enige halve punt.
Hans Leeuwerik wist een kwaliteit te winnen en bleef geconcentreerd spelen en behaalde zo de vijfde overwinning.
Eric van der Klooster speelde geconcentreerd en wist met zwart fraai te winnen middels een op promotie staande pion.
Als laatste wist ook Bert van Oudvorst te profiteren van de tijdnood van zijn opponent en stelde hem voor onoplosbare problemen in een prima stelling. Het betekende de zevende overwinning.
Het team staat in de eerste klasse B bovenaan met nog drie wedstrijden te spelen en heeft een gelijk aantal bordpunten als Kijk Uit, maar heeft de onderlinge wedstrijd van de IJmuidenaren gewonnen.
De komende twee weken is er geen interne competitie, maar alternatief schaak i.v.m. het begin van de tienkampen van het Tatasteel schaaktoernooi, waar veel clubgenoten aan deelnemen.
Voor de beker van de NHSB speelt een viertal op dinsdagavond 28 januari in Alkmaar tegen De Waagtoren en de bondscompetitie wordt voor Castricum hervat met een uitwedstrijd op maandagavond 10 februari tegen Heemsteedse S.C. in Heemstede.

Castricum N1                     -S.C. Westeinder N1
1. Eric van der Klooster 1886  – Koen Beentjes 1840             1-0
2. Matthias van Zwet 1859     – Peter Verschueren 1812      1-0
3. Hans Leeuwerik  1750        – Ferry Weverling 1655          1-0
4. Nico Kuijs             1788         – Maarten de Jong 1686          1-0
5. Bert van Oudvorst  1845    – Martin van der Laan  1623  1-0
6. Piet van  Wonderen 1813 – Mladen Cicek  1674                1-0
7. Gerard van Pinxteren 1778 – Jan van der Sluis 1510           remise
8. Piet Kuijs                    1787    – Richard Piller 1702                 1-0
Uitslag                                  7 ½ – ½

Piet van Wonderen.

Eric van Benschop handhaaft zijn hoge klassering!

In de interne competitie blijft Thomas aan de leiding, gevolgd door Matthias die inliep doordat hij zijn externe partij won. Eric van Benschop blijft verrassend sterk schaken en kan zijn knappe 15e klassering handhaven door met zwart een remise te pakken tegen Willem Pool. “Eric speelt sterk” was het commentaar van de voorzitter. Pim Hoff is na een ziekteperiode weer terug op de club en leed zijn eerste nederlaag dit seizoen tegen Wouter Beerse die met wit na een hevige aanval het punt binnenhaalde.

GvL pakte tegen Gerard Kuijs zijn 5e overwinning op rij. Na een slagenwisseling in het middenspel kwam GvL er het beste uit en na een mooi wit offer bleef Gerard met een hopeloos eindspel achter. ” Als je nu opgeeft krijg je een biertje Gerard”, Gerard zag het hopeloze van zijn missie in en koos voor een Warsteiner.

Afgelopen weekeinde deden vier schakers van de SV Castricum mee aan het TATA Chess Tournament. Thomas was met 1,5 punt 3e in de groep 2N, Hemmo Dekkers in groep 5 K ook 3e met 0,5 punt, Han Duinker scoorde helaas 0 punten en werd 4e in groep 7 AA. Pieter Dijker tenslotte werd 2e met 1,5 punt in groep 8E.

Komende vrijdag start het 10-kamp toernooi van TATA en daar doen weer veel schakers uit Castricum aan mee. Aanstaande vrijdag is er op de club geen interne competitie, maar worden er 4-kampen gespeeld. Indeling naar sterkte en 30 minuten per persoon per partij.

Hans

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 17

NRNAAMPUNTENWAGSPGWRMVLPERCKL
1Thomas Broek 21421141,501001192090,9-1
2Matthias van Zwet 1859986,00991694368,82
3Eric van der Klooster 1886979,00981769261,8-1
4Piet Kuijs 1787931,50971785461,81
5Wouter Beerse 1851879,50961264266,70
6Hans Leeuwerik 1750814,50951582560,01
7Piet van Wonderen 1813812,50941767455,93
8Gerard van Pinxteren 1778802,50931456357,1-4
9Maarten Froma 1798787,50921456357,10
10GvL 1720767,00915500100,01
11Henk van der Eng 1769763,50901162363,6-1
12Gerard Kuijs 1699762,50891774652,9-1
13Pim Hoff 1704736,6788935161,1-1
14Willem Pool 1705696,00871748547,11
15Nico Kuijs 1788687,83861261554,22
16Hans Schagen 1685661,5085834162,5-2
17Evert Schmit 1729659,50841463553,60
18Eric van Benschop 1465658,83831564553,3-1
19Hidde Brugman 1647629,83821051455,00
20Jan van Riel 1291592,50811244450,02
21Nico Kemp 1519584,33801252550,02
22Han Kemperink 1597583,50791134445,5-1
23Hemmo Dekkers 1626570,50781453646,40
24Kees Lute 1822543,8377732257,1-1
25Paul Harmse 1486533,0076941450,01
26Peter Smit 1223529,50751663746,90
27Bert van Oudvorst 1845522,0074630350,00
28Han Duinker 1562506,00731452742,9-2
29Fred Kok 1831496,0072211075,00
30John Chadwick 1461482,33711545643,3-1
31Pieter Dijker 1349467,17701242641,7-2
32Boor Fekkes 1477442,50691443739,30
33Frank Sluiter 1127412,50681232733,30
34Egbert Kooiman 1687394,6767922533,3-1
35Robert van der Wal 2064379,676600000,00
36Lourens van der Heiden 1107378,5065411237,50
37Henk Vaessen 1543368,336400000,00
38Rene van der Linden 1149340,50631432928,62
39Ab Hoolhorst 1642330,676210010,0-1
40Nico Lute 992173,676115121213,3-1

Overzicht voor ronde 17, gespeeld op 10 januari 2020

WITZWARTUITSLAG
Willem Pool 1705Eric van Benschop 1465½-½
Wouter Beerse 1851Pim Hoff 17041-0
Egbert Kooiman 1687Boor Fekkes 14771-0
Jan van Riel 1291Hans Schagen 16850-1
Peter Smit 1223John Chadwick 1461½-½
Paul Harmse 1486Evert Schmit 17290-1
Nico Lute 992Nico Kemp 15190-1
GvL 1720Gerard Kuijs 16991-0
Robert van der Wal 2064Afwezig met geldige reden
Fred Kok 1831Afwezig met geldige reden
Ab Hoolhorst 1642Afwezig met geldige reden
Henk Vaessen 1543Afwezig met geldige reden
Han Kemperink 1597Afwezig met geldige reden
Lourens van der Heiden 1107Afwezig met geldige reden
Thomas Broek 2142Afwezig met geldige reden
Kees Lute 1822Afwezig met geldige reden
Hemmo Dekkers 1626Afwezig met geldige reden
Matthias van Zwet 1859Externe wedstrijd1-0
Piet van Wonderen 1813Externe wedstrijd1-0
Piet Kuijs 1787Externe wedstrijd1-0
Nico Kuijs 1788Externe wedstrijd1-0
Gerard van Pinxteren 1778Externe wedstrijd½-½
Bert van Oudvorst 1845Externe wedstrijd1-0
Maarten Froma 1798Afwezig met geldige reden
Eric van der Klooster 1886Externe wedstrijd1-0
Hans Leeuwerik 1750Externe wedstrijd1-0
Henk van der Eng 1769Afwezig met geldige reden
Han Duinker 1562Afwezig met geldige reden
Frank Sluiter 1127Afwezig met geldige reden
Hidde Brugman 1647Afwezig met geldige reden
Pieter Dijker 1349Afwezig met geldige reden
Rene van der Linden 1149Afwezig met geldige reden
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Eerste schaakteam Castricum koploper!

Nieuwjaars Schaaksimultaan

Geslaagde simultaan Thomas Broek

Het nieuwe jaar begon voor schaakvereniging Castricum afgelopen vrijdag met een simultaan van clubkampioen Thomas Broek.
Hij speelde 23 partijen tegen clubgenoten en behaalde een prima score van bijna 70%!
Deze prestatie is uitstekend, want hij ging in een vrij rap tempo langs de borden en had “slechts” tweeëneenhalf uur nodig om alle partijen te spelen!
Zo was de simultaan rond 23.00 uur al klaar.

Thomas in sneltreinvaart langs de borden!

Gerard Kuijs, Matthias van Zwet en Eric van der Klooster wisten hem een half punt te ontfutselen en hij moest slechts zes nederlagen toestaan. Zo waren Gerard van Pinxteren, Pieter Dijker, Piet van Wonderen, Wouter Beerse, Willem Pool en Han Duinker hem te slim af. Thomas wist 14 partijen knap te winnen, maar dat was voor hem niet het belangrijkste.
Hij speelde vooral ook voor een goed doel, de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. De schakers konden tijdens en na de simultaan geld storten in een kartonnen doos. Op het eind van de avond had hij voor de KNRM € 125 bijeengebracht en vooral dát stemde hem tot tevredenheid.
Komende vrijdag, 10 januari, wordt de competitie weer hervat en speelt het eerste team de inhaalwedstrijd in dorpshuis De Kern tegen S.C. Westeinder.

Piet van Wonderen

Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Nieuwjaars Schaaksimultaan

Verslag en stand na ronde 16, gespeeld op vrijdag 20 december 2019

Thomas neemt afstand.

In de 16e ronde interne competitie speelde  Thomas met zwart tegen achtervolger Eric van der Klooster. Het werd een lange ingewikkelde partij waarbij Eric aan het kortste eind trok. Hoewel Thomas vanwege competitie verplichtingen bij de Wijker Toren niet iedere week kan spelen lijkt dit geen bedreiging voor het clubkampioenschap te worden. Als vanouds stoomt Thomas door richting clubtitel.

Matthias kreeg het Nimzo-Indisch van Henk van der Eng op het bord. Wit kreeg een droomstelling waarbij zwart bijna geen vin meer kon verroeren. Een loperoffer op f7  door Matthias zag er goed uit, maar gaf Henk gelegenheid tot nog wat verdedigend weerwerk. Toen hij daar zowaar in geslaagd leek, verknalde hij zijn stelling door een blunder. “ Tjaa…..jeee…. wat doe ik nou???” en Henk gaf op.

“Waar moet ik heen, ik kan niet naar Duitsland” neuriet Henk

Nico Lute speelde een sterke partij en tegenstander John Chadwick kon geen vat krijgen op het spel van de “Shitman”. Uiteindelijk deed een blunder Nico helaas de das om, maar zijn spel gaat er wel met de week verzorgder uitzien. Kom op Nico, nu weer eens de punten pakken!

Nico heeft een hele goede ‘set’ in huis, ziet u hem ook?

-Nico in opperste concentratie, toren d7 lijkt een goeie zet, want dan hangt de toren en d4 staat onder druk want de witte toren kan niet mee verdedigen. Nico laat deze grote kans- helaas voor hem- lopen.Kortste partij van de avond was die van Nico Kuijs met wit tegen Eric van Benschop. Na een Engelse opening vergiste Eric zich in het middenspel en verloor een stuk. Direct gaf hij op en zo had Nico zijn revanche voor een eerdere nederlaag dit seizoen.

14 zetten lang, was jij mijn vijand

Komende vrijdag dus oliebollenschaak (rapid partijen) en 3 januari de clubsimultaan tegen Thomas Broek. De eerstvolgende 17e ronde interne competitie is op vrijdag 10 januari 2019.

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 16

NRNAAMPUNTENWAGSPGWRMVLPERCKL
1Thomas Broek 21421104,671001192090,9-1
2Matthias van Zwet 1859891,17991584366,71
3Eric van der Klooster 1886878,00981659259,40
4Piet Kuijs 1787842,50971675459,40
5Wouter Beerse 1851787,17961154263,6-1
6Gerard Kuijs 1699762,50951674556,30
7Maarten Froma 1798750,50941456357,10
8Gerard van Pinxteren 1778750,50931355357,7-3
9Henk van der Eng 1769750,00921162363,6-1
10Pim Hoff 1704734,6791835068,80
11Hans Leeuwerik 1750719,17901472557,12
12Piet van Wonderen 1813716,50891657453,12
13GvL 1720664,00884400100,00
14Willem Pool 1705655,50871647546,90
15Eric van Benschop 1465614,33861463553,60
16Hidde Brugman 1647602,50851051455,00
17Jan van Riel 1291593,00841144354,51
18Nico Kuijs 1788582,33831151550,01
19Hans Schagen 1685581,5082724157,1-1
20Evert Schmit 1729578,17811353550,01
21Han Kemperink 1597564,67801134445,5-1
22Hemmo Dekkers 1626541,33791453646,40
23Paul Harmse 1486529,0078841356,30
24Nico Kemp 1519527,50771142545,53
25Kees Lute 1822513,5076732257,1-1
26Peter Smit 1223494,33751562746,7-1
27Fred Kok 1831484,6774211075,00
28Han Duinker 1562473,67731452742,9-2
29Boor Fekkes 1477446,50721343642,31
30John Chadwick 1461443,33711444642,90
31Pieter Dijker 1349438,67701242641,7-2
32Bert van Oudvorst 1845435,0069520340,01
33Frank Sluiter 1127389,00681232733,30
34Robert van der Wal 2064357,336700000,00
35Lourens van der Heiden 1107353,0066411237,50
36Henk Vaessen 1543352,006500000,00
37Egbert Kooiman 1687319,5064812525,0-2
38Rene van der Linden 1149312,67631432928,62
39Ab Hoolhorst 1642310,006210010,0-1
40Nico Lute 992173,176114121114,3-2
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | 1 reactie

Uitslagen ronde 16, gespeeld op vrijdag 20 december 2019

Overzicht voor ronde 16, gespeeld op 20 december 2019

WITZWARTUITSLAG
Matthias van Zwet 1859Henk van der Eng 17691-0
Eric van der Klooster 1886Thomas Broek 21420-1
Hans Leeuwerik 1750Piet Kuijs 17870-1
Piet van Wonderen 1813Willem Pool 17051-0
Evert Schmit 1729Nico Kemp 15191-0
Nico Kuijs 1788Eric van Benschop 14651-0
Gerard Kuijs 1699Maarten Froma 1798½-½
John Chadwick 1461Nico Lute 9921-0
Boor Fekkes 1477Kees Lute 18220-1
Rene van der Linden 1149Peter Smit 12230-1
Frank Sluiter 1127Han Duinker 15620-1
Kees Egberts 1577


Robert van der Wal 2064



– Hemmo Dekkers 1626 0-1


Afwezig met geldige reden
Fred Kok 1831Afwezig met geldige reden
Ab Hoolhorst 1642Afwezig met geldige reden
Henk Vaessen 1543Afwezig met geldige reden
Han Kemperink 1597Afwezig met geldige reden
Hidde Brugman 1647Afwezig met geldige reden
Egbert Kooiman 1687Afwezig met geldige reden
Bert van Oudvorst 1845Afwezig met geldige reden
Lourens van der Heiden 1107Afwezig met geldige reden
Pim Hoff 1704Afwezig met geldige reden
GvL 1720Afwezig met geldige reden
Gerard van Pinxteren 1778Afwezig met geldige reden
Wouter Beerse 1851Afwezig met geldige reden
Hans Schagen 1685Afwezig met geldige reden
Jan van Riel 1291Afwezig met geldige reden
Pieter Dijker 1349Afwezig met geldige reden
Paul Harmse 1486Afwezig met geldige reden

Geplaatst in Uncategorized | Reacties uitgeschakeld voor Uitslagen ronde 16, gespeeld op vrijdag 20 december 2019

Verslag en stand na ronde 15, gespeeld op vrijdag 13 december 2019

 

 

Knappe winst schaakteam op koploper.

Vrijdag de dertiende zal voor de Castricumse schakers geen ongeluksdag zijn. Met een knappe winst op de koploper in de eerste klasse, Kijk Uit uit IJmuiden, deed het achttal in deze thuiswedstrijd prima zaken.
Vorige week had teamleider Piet van Wonderen een partij vooruit gespeeld die in remise was geëindigd.
Debutant Maarten Froma liet zien uit het goede “schaakhout” gesneden te zijn en wist als eerste met wit een winstpunt te scoren. Hij wist een paar pionnen te winnen, waarna zijn opponent al spoedig “de pijp aan Maarten” gaf.
Dat was een opsteker voor zijn teamgenoten. Bert van Oudvorst vergiste zich in een combinatie, verloor een kwaliteit en moest opgeven.
Gerard van Pinxteren is uitstekend op dreef. Hij wist, spelend met de zwarte stukken, knap te profiteren van een mindere zet van zijn opponent in het middenspel, won een stuk en de partij. Ook Eric van der Klooster speelde, met wit, een prima wedstrijd. Hij zette zijn tegenstander flink onder druk en won een kwaliteit in een verwoestende aanval. Zwart stribbelde vergeefs nog wat tegen.
Daarna werd het nog spannend. Zo verloren de gebroeders Kuijs, Nico en Piet, vrij snel na elkaar wat ongelukkig in moeilijke eindspelen met lichte stukken en pionnen. De stand werd gelijk met nog één partij te gaan.

Secure Piet redde het dit keer niet. Een moeilijk eindspel met een pion achter bleek niet meer houdbaar. Gelukkig was er toch teamwinst!

Matthias van Zwet speelde sterk in de tijdnoodfase aan het eerste bord tegen de kopvrouw van de IJmuidenaren. Hij hield het beste zijn hoofd koel en won in een lichte combinatie over de horizontale lijn, met een venijnig aftrekschaak, de dame van zijn tegenstandster die hem niet veel later, de hand reikte ter overgave.
Het werd zo een nipte, maar verdiende 4½ – 3½ overwinning voor de Castricummers
Het eerste team van schaakvereniging Castricum heeft zo een plaats bereikt in de subtop in de eerste klasse B van de NHSB en komt op vrijdag 10 januari opnieuw in actie als in dorpshuis “De Kern” de inhaalwedstrijd tegen S.C. Westeinder wordt gespeeld.

teamleider en verslaggever: Piet van Wonderen

3e team remiseert tegen De Waagtoren

Het 3e heeft ook de tweede ronde gelijkgespeeld, nu tegen De Waagtoren. Niet in het vertrouwde Gulden Vlies, want daar speelt de Waagtoren niet meer. Dus zo kwamen we een kwartier te laat aan in Wijkcentrum Overdie. Het is maar dat u het weet!

Op bord 1 was al snel duidelijk dat Eric wederom succesvol was tegenover de drakenvariant van het Siciliaans. Alleen al als Eric dit woord “Drakenvariant” uitspreekt spuwt het vuur gluiperig uit zijn ogen. Na twee stukken van het bord te hebben geplukt werd de vlag van zijn tegenstander gestreken.

Op bord 2 kon Pieter het niet winnen van zijn tegenstander van ook al enkele weken eerder bij het Veteranentoernooi toen dat wel lukte. Toen liet zijn tegenstander het liggen in een betere stelling voor hem, door onnodig de dame van Pieter met moordende messen te laten binnenkomen. Dinsdag stond Pieter er beter voor, maar overzag de beslissende mogelijkheid om direct de winst te pakken. Na verlies van een pion wist Pieter het, mede dankzij zijn grote tijdsvoordeel p remise te houden.

Aan bord 4 zat Nico en klonk al snel een enorme SHIT! En dat terwijl er schaak technisch niets aan de hand was. Nou ja niets, het schaakbord was een waterpoloveld geworden, alle stukken zwommen in de koffie van Nico. Na de stukken te hebben afgedroogd kon de partij worden voortgezet, maar het lukte Nico helaas niet om ondanks een stukvoordeel zijn tegenstander af te drogen. Nadat zijn extra paard was opgesloten kwamen de matadors remise overeen.

Op bord 4 kon helaas het zo gewenste halve puntje niet worden binnengehaald. Peter had het eerlijk gezegd qua zijn spel ook niet verdiend, vond hij zelf ook, want al vroeg in de partij kwam hij een stuk achter. Wat kan deze man toch hard zijn voor zichzelf. Op naar februari 2020 met nog alle kansen op een goed resultaat.

teamleider en verslaggever: Pieter Dijker

Eric komt dichterbij!

In de  15 e ronde wist Eric van der Klooster door winst in zijn externe partij in te lopen op Thomas. De voorsprong van Thomas is nog wel groot, maar er is nog niets beslist. Vrijdag speelt Eric weer tegen Thomas en wie weet!

De andere Eric, namelijk van Benschop die de 14e ronde al opviel door heel knap een +remise tegen van der Klooster te noteren, redde het dit keer niet tegen Piet van Wonderen. Een zwarte toren van Piet op Eric’s 2e rij en een doorgebroken pion deden hem de das om. Maar gelukkig voor Eric, had hij al zijn externe punt binnen, dus hij handhaaft zijn hoge klassering op de ranglijst!

Henk van der Eng had met zwart na een Nimzo-Indier een dijk van een stelling opgebouwd tegen Willem Pool. Willem bleef nog heel lang knap verdedigen maar de stelling was niet meer houdbaar. Vlak voor 24:00 uur streek Willem de vlag.

Hidde Brugman won van Boor Fekkes die een dubieuze zet in de opening afgestraft zag worden. Overigens: Peter Smit wist met exact dezelfde zetten (1.e4,e5-2.Pf3,Pc6 3. Lc4, Pd4?!) grootmeester Eric van den Doel te verslaan in een simultaan van jaren terug. Hidde nam de aangeboden pion op e5 niet en voorkwam daarmee geforceerd verlies. Cool Hidde!!

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 15

NR NAAM PUNTEN WA GSP GW RM VL PERC KL
1 Thomas Broek 2142 1004,67 100 10 8 2 0 90,0 0
2 Eric van der Klooster 1886 876,00 99 15 5 9 1 63,3 -1
3 Matthias van Zwet 1859 801,33 98 14 7 4 3 64,3 0
4 Wouter Beerse 1851 755,00 97 11 5 4 2 63,6 -1
5 Henk van der Eng 1769 751,00 96 10 6 2 2 70,0 0
6 Piet Kuijs 1787 742,50 95 15 6 5 4 56,7 1
7 Hans Leeuwerik 1750 724,17 94 13 7 2 4 61,5 1
8 Gerard Kuijs 1699 717,00 93 15 7 3 5 56,7 -1
9 Gerard van Pinxteren 1778 713,50 92 13 5 5 3 57,7 -3
10 Pim Hoff 1704 708,17 91 8 3 5 0 68,8 0
11 Maarten Froma 1798 702,83 90 13 5 5 3 57,7 1
12 Willem Pool 1705 652,50 89 15 4 7 4 50,0 1
13 Piet van Wonderen 1813 639,00 88 15 4 7 4 50,0 1
14 GvL 1720 616,00 87 4 4 0 0 100,0 0
15 Eric van Benschop 1465 615,83 86 13 6 3 4 57,7 1
16 Hidde Brugman 1647 568,17 85 10 5 1 4 55,0 0
17 Jan van Riel 1291 566,83 84 11 4 4 3 54,5 1
18 Hans Schagen 1685 561,17 83 7 2 4 1 57,1 -1
19 Han Kemperink 1597 538,83 82 11 3 4 4 45,5 -1
20 Nico Kemp 1519 521,83 81 10 4 2 4 50,0 4
21 Nico Kuijs 1788 502,33 80 10 4 1 5 45,0 0
22 Evert Schmit 1729 501,00 79 12 4 3 5 45,8 0
23 Paul Harmse 1486 493,00 78 8 4 1 3 56,3 0
24 Hemmo Dekkers 1626 467,67 77 13 4 3 6 42,3 1
25 Fred Kok 1831 462,17 76 2 1 1 0 75,0 0
26 Boor Fekkes 1477 452,00 75 12 4 3 5 45,8 0
27 Kees Lute 1822 436,00 74 6 2 2 2 50,0 0
28 Peter Smit 1223 430,50 73 14 5 2 7 42,9 0
29 Bert van Oudvorst 1845 416,67 72 5 2 0 3 40,0 1
30 Pieter Dijker 1349 414,50 71 12 4 2 6 41,7 -2
31 Han Duinker 1562 404,83 70 13 4 2 7 38,5 -1
32 Frank Sluiter 1127 391,17 69 11 3 2 6 36,4 -1
33 John Chadwick 1461 385,50 68 13 3 4 6 38,5 -1
34 Robert van der Wal 2064 335,00 67 0 0 0 0 0,0 0
35 Henk Vaessen 1543 330,00 66 0 0 0 0 0,0 0
36 Lourens van der Heiden 1107 327,17 65 4 1 1 2 37,5 0
37 Rene van der Linden 1149 310,00 64 13 3 2 8 30,8 1
38 Egbert Kooiman 1687 303,67 63 8 1 2 5 25,0 -2
39 Ab Hoolhorst 1642 289,33 62 1 0 0 1 0,0 -1
40 Nico Lute 992 171,17 61 13 1 2 10 15,4 -1
Geplaatst in Uncategorized | Een reactie plaatsen

Uitslagen ronde 15, gespeeld op vrijdag 13 december 2019

Overzicht voor ronde 15, gespeeld op 13 december  2019
Wit Zwart Uitslag
Willem Pool 1705 Henk van der Eng 1769 0-1
Kees Lute 1822 Peter Smit 1223 ½-½
Gerard Kuijs 1699 Wouter Beerse 1851 ½-½
John Chadwick 1461 Frank Sluiter 1127 ½-½
Hidde Brugman 1647 Boor Fekkes 1477 1-0
Han Duinker 1562 Egbert Kooiman 1687 1-0
Jan van Riel 1291 Hans Leeuwerik 1750 0-1
Rene van der Linden 1149 Lourens van der Heiden 1107 ½-½
GvL 1720 Evert Schmit 1729 1-0
Eric van Benschop 1465                 – Piet van Wonderen1813 0-1
Nico Lute 992                                – Paul Harmse 1486 0-1
Matthias van Zwet 1859 Externe wedstrijd 1-0
Eric van der Klooster 1886 Externe wedstrijd 1-0
Piet Kuijs 1787 Externe wedstrijd 0-1
Nico Kuijs 1788 Externe wedstrijd 0-1
Gerard van Pinxteren 1778 Externe wedstrijd 1-0
Bert van Oudvorst 1845 Externe wedstrijd 0-1
Maarten Froma 1798 Externe wedstrijd 1-0
Pieter Dijker 1349 Externe wedstrijd ½-½
Piet van Wonderen 1813 Externe wedstrijd 1-0
Eric van Benschop 1465 Externe wedstrijd 1-0
Paul Harmse 1486 Externe wedstrijd 1-0
Nico Lute  992 Externe wedstrijd ½-½
Een reactie plaatsen