Verslag en stand na ronde 18, gespeeld op vrijdag 31 januari 2020

Frank Sluiter speelt prachtige aanvalspartij!

In de 18e ronde speelde Frank de partij van zijn leven tegen Lourens van der Heiden. In de partij van de week kunt u de aanvalspartij van GvL tegen Piet terugvinden. Hieronder de partij van Frank.

Lourens van der Heiden – Frank Sluiter [C50]
Interne ronde 18, 31.01.2020
1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bc4 Bc5 4.d3 Nf6 5.Bg5 0-0 6.Nc3 Be7 7.0-0 h6 8.Bh4 Nh7 9.Bxe7 Qxe7 10.Nd5 Qd8 11.c3 d6 12.a3 Ne7 13.Re1 Ng6 14.Qd2 c6 15.Ne3 Nf4 16.h3 Ng5 17.Nxg5 Qxg5 18.Kf1, nu gaat Frank toeslaan!

18,….Nxg2! 19.Re2 Bxh3 20.f4 Nxf4+ 21.Ke1 Qg1+ 0-1

Zo,… klaar is Frank, zelfs nog voor de 2e bak koffie! Na een periode met wat fysieke problemen lijkt Frank het lek weer boven te hebben met deze fraaie aanvalspartij!

Matthias van Zwet speelde met wit een mooie strategische partij en tegenstander Wouter Beerse had helemaal niks, maar ging toch met alles naar huis omdat Matthias een tactische fout maakte. Na het aanraken van zijn toren zag hij zijn blunder, maar toen was het te laat. “Zo valt het kwartje mijn kant ook weer eens op”, viel te horen uit de mond van Wouter. We zijn benieuwd, want onverdiend winnen geeft een speler vaak vleugels voor de komende weken……

Nico Kuijs is dit jaar goed begonnen en lijkt de schaakkwakkelperiode achter zich te hebben gelaten. Hij versloeg Evert Schmit en gaat terecht weer snel richting top tien.

Eric van der Klooster profiteerde dankbaar nadat Hans Leeuwerik in gelijke stelling spoken zag en een stuk inleverde. Dat moet je tegen Eric natuurlijk niet doen en even later was het 0-1 voor de zwartspeler.

Piet van Wonderen kreeg te maken met de agressieve Richter Rauzer aanval in het Siciliaans. Piet liet zich niet in met de giftige “Poisoned Pawn” variant en speelde geen Dame b6 slaat b2. Dit keer kwam het GvL ( gevaar van links) en met krachtig aanvalsspel werd Piet opgerold. De partij vindt u in de “Partij van de week”

Afgelopen week werden er 2 bondswedstrijden gespeeld. Het bekerteam met Matthias,Piet v W. ,Eric en Gerard v. P verloor tegen Waagtoren met 3 1/2- 1/2.

Over het 2e team dat met 41/2- 3 1/2 verloor tegen Oppositie gaan we het niet hebben. Nou vooruit, een beetje dan: Een complete off-day bij de deelnemers ingegeven door slordigheid en foutieve aannames zorgden voor een desastreuze avond, die we snel willen vergeten!

Hans

Stand na ronde 18:

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlPercKl
1Thomas Broek 21371.179,331001192090,90-1
2Eric van der Klooster 18921.067,50991879263,90-2
3Matthias van Zwet 1900996,00981794464,703
4Wouter Beerse 1833969,00971374269,20-1
5Piet Kuijs 1731968,33961785461,801
6Hans Leeuwerik 1762897,83951692562,500
7GvL 1766866,00946600100,002
8Gerard van Pinxteren 1811849,00931557356,70-5
9Maarten Froma 1794821,67921456357,100
10Piet van Wonderen 1778815,00911867552,802
11Henk van der Eng 1834794,50901162363,60-1
12Willem Pool 1685791,50891858550,002
13Nico Kuijs 1772776,83881371557,703
14Gerard Kuijs 1658759,00871874750,000
15Pim Hoff  1761756,5086935161,10-1
16Eric van Benschop 1497743,33851674556,300
17Hans Schagen 1671692,3384834162,50-2
18Evert Schmit 1729657,50831563650,00-1
19Hemmo Dekkers 1580642,50821563650,00-1
20Nico Kemp 1431628,83811353550,001
21Hidde Brugman 1638617,33801151550,001
22Jan van Riel 1344614,00791345450,001
23Han Kemperink 1630605,33781134445,50-1
24Paul Harmse 1522600,17771051455,000
25Han Duinker 1483569,50761562746,70-1
26Kees Lute 1772569,3375732257,10-1
27Bert van Oudvorst 1862566,0074630350,000
28Peter Smit 1276527,50731763844,101
29John Chadwick 1427522,33721646643,800
30Fred Kok 1819508,0071211075,000
31Boor Fekkes 1464501,00701553743,301
32Pieter Dijker 1394489,00691242641,70-2
33Frank Sluiter 1139476,00681342738,50-1
34Egbert Kooiman 1582443,17671023535,00-2
35Robert van der Wal 2064396,006600000,000
36Henk Vaessen 1543384,006500000,000
37Lourens van der Heiden 1121374,1764511330,001
38Ab Hoolhorst 1642351,336310010,00-1
39Rene van der Linden 1152339,506215321026,701
40Nico Lute  1013173,676116121312,50-2
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Verslag en stand na ronde 18, gespeeld op vrijdag 31 januari 2020

Uitslagen ronde 18, vrijdag 31 januari 2020

WitZwartUitslag
Matthias van Zwet 1900Wouter Beerse 18330-1
John Chadwick 1427Jan van Riel 1344½-½
Hidde Brugman 1638Hemmo Dekkers 15800-1
Han Duinker 1483Nico Lute  10131-0
Boor Fekkes 1464Rene van der Linden 11521-0
Peter Smit 1276Paul Harmse 15220-1
Lourens van der Heiden 1121Frank Sluiter 11390-1
GvL 1766Piet van Wonderen 17781-0
Eric v.Benschop 1497Kees Egberts 15671-0
Nico Kuijs 1772Evert Schmit 17291-0
Hans Leeuwerik 1762Eric van der Klooster 18920-1
Partijen van Oppositie N1 – Castricum N2

BordThuisUitUitslagBord 18312909 Andre van der Ark (1578)7801079 Gerard Kuijs (1756)1 – 0


Bord 26287380 Kees Jongkind (1774)7245447 Hans Leeuwerik (1748)0 – 1


Bord 36771171 Cor van Etten (1554)6036250 Wim Pool (1661)0 – 1


Bord 48609810 Dick Oostrom (1625)7999002 Egbert Kooiman (1703)½ – ½


Bord 58695588 Matthijs Hulsebos (1657)6757465 Hidde Brugman (1625)1 – 0


Bord 67716973 Jan Jonkheer (1540)8647925 Nico Kemp (1499)½ – ½


Bord 77256018 Frederik Smith (1518)7166082 Hemmo Dekkers (1642)1 – 0R


Bord 87735937 J. v.d. Wal (1652)6048856 Paul Harmse (1497)½ – ½



TotaalGemiddelde rating: 1612Gemiddelde rating: 1641 4½ – 3½


Partijen van Waagtoren – Castricum

BordThuisUitUitslagBord 17428960 Frank Agter (2206)7294551 Eric van der Klooster (1901)1 – 0


Bord 27707832 Ronald Groot (1985)7441346 Matthias van Zwet (1848)1 – 0


Bord 37099950 Jos Vlaming (2029)6135085 Piet van Wonderen (1814)1 – 0


Bord 46225934 Ruud Adema (1977)6110192 Gerard van Pinxteren (1779)½ – ½



TotaalGemiddelde rating: 2049Gemiddelde rating: 1836 3½ – ½

Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Uitslagen ronde 18, vrijdag 31 januari 2020

Eerste schaakteam Castricum koploper!

De schakers van het eerste schaakteam van Castricum deden prima zaken in de eerste klasse van de NHSB. De inhaalwedstrijd tegen S.C. Westeinder werd met liefst 7½ – ½ gewonnen.
Door dit resultaat staat het achttal bovenaan en dat mag best verrassend genoemd worden.
In eerste instantie leek een 8-0 overwinning te zijn behaald door onze schakers, omdat op 8 november j.l. door kwantiteit het team uit Kudelstaart verstek moest laten gaan in Castricum. Het reglement bood echter de mogelijkheid om de wedstrijd alsnog te spelen met haast eenzelfde uitslag! Nu was de kwantiteit aanwezig, maar schoot de kwaliteit tekort bij deze schakers.
Piet Kuijs was als eerste klaar. Hij won een pion en toen ook stukwinst volgde, gaf zijn opponent zich gewonnen.
Matthias van Zwet speelde een sterke partij en wist de dame van zijn tegenstander op te sluiten met winst als gevolg.
Piet van Wonderen won na een goed gevoerde aanval op de lang gerokeerde koning van zwart.
Nico Kuijs was zwart te slim af in het eindspel en won gedecideerd.
Gerard van Pinxteren had wat problemen in het middenspel. Desondanks werd remise overeengekomen. Hij liet zo zijn sociale gevoel spreken, want het bleek achteraf voor Westeinder het enige halve punt.
Hans Leeuwerik wist een kwaliteit te winnen en bleef geconcentreerd spelen en behaalde zo de vijfde overwinning.
Eric van der Klooster speelde geconcentreerd en wist met zwart fraai te winnen middels een op promotie staande pion.
Als laatste wist ook Bert van Oudvorst te profiteren van de tijdnood van zijn opponent en stelde hem voor onoplosbare problemen in een prima stelling. Het betekende de zevende overwinning.
Het team staat in de eerste klasse B bovenaan met nog drie wedstrijden te spelen en heeft een gelijk aantal bordpunten als Kijk Uit, maar heeft de onderlinge wedstrijd van de IJmuidenaren gewonnen.
De komende twee weken is er geen interne competitie, maar alternatief schaak i.v.m. het begin van de tienkampen van het Tatasteel schaaktoernooi, waar veel clubgenoten aan deelnemen.
Voor de beker van de NHSB speelt een viertal op dinsdagavond 28 januari in Alkmaar tegen De Waagtoren en de bondscompetitie wordt voor Castricum hervat met een uitwedstrijd op maandagavond 10 februari tegen Heemsteedse S.C. in Heemstede.

Castricum N1                     -S.C. Westeinder N1
1. Eric van der Klooster 1886  – Koen Beentjes 1840             1-0
2. Matthias van Zwet 1859     – Peter Verschueren 1812      1-0
3. Hans Leeuwerik  1750        – Ferry Weverling 1655          1-0
4. Nico Kuijs             1788         – Maarten de Jong 1686          1-0
5. Bert van Oudvorst  1845    – Martin van der Laan  1623  1-0
6. Piet van  Wonderen 1813 – Mladen Cicek  1674                1-0
7. Gerard van Pinxteren 1778 – Jan van der Sluis 1510           remise
8. Piet Kuijs                    1787    – Richard Piller 1702                 1-0
Uitslag                                  7 ½ – ½

Piet van Wonderen.

Eric van Benschop handhaaft zijn hoge klassering!

In de interne competitie blijft Thomas aan de leiding, gevolgd door Matthias die inliep doordat hij zijn externe partij won. Eric van Benschop blijft verrassend sterk schaken en kan zijn knappe 15e klassering handhaven door met zwart een remise te pakken tegen Willem Pool. “Eric speelt sterk” was het commentaar van de voorzitter. Pim Hoff is na een ziekteperiode weer terug op de club en leed zijn eerste nederlaag dit seizoen tegen Wouter Beerse die met wit na een hevige aanval het punt binnenhaalde.

GvL pakte tegen Gerard Kuijs zijn 5e overwinning op rij. Na een slagenwisseling in het middenspel kwam GvL er het beste uit en na een mooi wit offer bleef Gerard met een hopeloos eindspel achter. ” Als je nu opgeeft krijg je een biertje Gerard”, Gerard zag het hopeloze van zijn missie in en koos voor een Warsteiner.

Afgelopen weekeinde deden vier schakers van de SV Castricum mee aan het TATA Chess Tournament. Thomas was met 1,5 punt 3e in de groep 2N, Hemmo Dekkers in groep 5 K ook 3e met 0,5 punt, Han Duinker scoorde helaas 0 punten en werd 4e in groep 7 AA. Pieter Dijker tenslotte werd 2e met 1,5 punt in groep 8E.

Komende vrijdag start het 10-kamp toernooi van TATA en daar doen weer veel schakers uit Castricum aan mee. Aanstaande vrijdag is er op de club geen interne competitie, maar worden er 4-kampen gespeeld. Indeling naar sterkte en 30 minuten per persoon per partij.

Hans

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 17

NRNAAMPUNTENWAGSPGWRMVLPERCKL
1Thomas Broek 21421141,501001192090,9-1
2Matthias van Zwet 1859986,00991694368,82
3Eric van der Klooster 1886979,00981769261,8-1
4Piet Kuijs 1787931,50971785461,81
5Wouter Beerse 1851879,50961264266,70
6Hans Leeuwerik 1750814,50951582560,01
7Piet van Wonderen 1813812,50941767455,93
8Gerard van Pinxteren 1778802,50931456357,1-4
9Maarten Froma 1798787,50921456357,10
10GvL 1720767,00915500100,01
11Henk van der Eng 1769763,50901162363,6-1
12Gerard Kuijs 1699762,50891774652,9-1
13Pim Hoff 1704736,6788935161,1-1
14Willem Pool 1705696,00871748547,11
15Nico Kuijs 1788687,83861261554,22
16Hans Schagen 1685661,5085834162,5-2
17Evert Schmit 1729659,50841463553,60
18Eric van Benschop 1465658,83831564553,3-1
19Hidde Brugman 1647629,83821051455,00
20Jan van Riel 1291592,50811244450,02
21Nico Kemp 1519584,33801252550,02
22Han Kemperink 1597583,50791134445,5-1
23Hemmo Dekkers 1626570,50781453646,40
24Kees Lute 1822543,8377732257,1-1
25Paul Harmse 1486533,0076941450,01
26Peter Smit 1223529,50751663746,90
27Bert van Oudvorst 1845522,0074630350,00
28Han Duinker 1562506,00731452742,9-2
29Fred Kok 1831496,0072211075,00
30John Chadwick 1461482,33711545643,3-1
31Pieter Dijker 1349467,17701242641,7-2
32Boor Fekkes 1477442,50691443739,30
33Frank Sluiter 1127412,50681232733,30
34Egbert Kooiman 1687394,6767922533,3-1
35Robert van der Wal 2064379,676600000,00
36Lourens van der Heiden 1107378,5065411237,50
37Henk Vaessen 1543368,336400000,00
38Rene van der Linden 1149340,50631432928,62
39Ab Hoolhorst 1642330,676210010,0-1
40Nico Lute 992173,676115121213,3-1

Overzicht voor ronde 17, gespeeld op 10 januari 2020

WITZWARTUITSLAG
Willem Pool 1705Eric van Benschop 1465½-½
Wouter Beerse 1851Pim Hoff 17041-0
Egbert Kooiman 1687Boor Fekkes 14771-0
Jan van Riel 1291Hans Schagen 16850-1
Peter Smit 1223John Chadwick 1461½-½
Paul Harmse 1486Evert Schmit 17290-1
Nico Lute 992Nico Kemp 15190-1
GvL 1720Gerard Kuijs 16991-0
Robert van der Wal 2064Afwezig met geldige reden
Fred Kok 1831Afwezig met geldige reden
Ab Hoolhorst 1642Afwezig met geldige reden
Henk Vaessen 1543Afwezig met geldige reden
Han Kemperink 1597Afwezig met geldige reden
Lourens van der Heiden 1107Afwezig met geldige reden
Thomas Broek 2142Afwezig met geldige reden
Kees Lute 1822Afwezig met geldige reden
Hemmo Dekkers 1626Afwezig met geldige reden
Matthias van Zwet 1859Externe wedstrijd1-0
Piet van Wonderen 1813Externe wedstrijd1-0
Piet Kuijs 1787Externe wedstrijd1-0
Nico Kuijs 1788Externe wedstrijd1-0
Gerard van Pinxteren 1778Externe wedstrijd½-½
Bert van Oudvorst 1845Externe wedstrijd1-0
Maarten Froma 1798Afwezig met geldige reden
Eric van der Klooster 1886Externe wedstrijd1-0
Hans Leeuwerik 1750Externe wedstrijd1-0
Henk van der Eng 1769Afwezig met geldige reden
Han Duinker 1562Afwezig met geldige reden
Frank Sluiter 1127Afwezig met geldige reden
Hidde Brugman 1647Afwezig met geldige reden
Pieter Dijker 1349Afwezig met geldige reden
Rene van der Linden 1149Afwezig met geldige reden
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Eerste schaakteam Castricum koploper!

Nieuwjaars Schaaksimultaan

Geslaagde simultaan Thomas Broek

Het nieuwe jaar begon voor schaakvereniging Castricum afgelopen vrijdag met een simultaan van clubkampioen Thomas Broek.
Hij speelde 23 partijen tegen clubgenoten en behaalde een prima score van bijna 70%!
Deze prestatie is uitstekend, want hij ging in een vrij rap tempo langs de borden en had “slechts” tweeëneenhalf uur nodig om alle partijen te spelen!
Zo was de simultaan rond 23.00 uur al klaar.

Thomas in sneltreinvaart langs de borden!

Gerard Kuijs, Matthias van Zwet en Eric van der Klooster wisten hem een half punt te ontfutselen en hij moest slechts zes nederlagen toestaan. Zo waren Gerard van Pinxteren, Pieter Dijker, Piet van Wonderen, Wouter Beerse, Willem Pool en Han Duinker hem te slim af. Thomas wist 14 partijen knap te winnen, maar dat was voor hem niet het belangrijkste.
Hij speelde vooral ook voor een goed doel, de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. De schakers konden tijdens en na de simultaan geld storten in een kartonnen doos. Op het eind van de avond had hij voor de KNRM € 125 bijeengebracht en vooral dát stemde hem tot tevredenheid.
Komende vrijdag, 10 januari, wordt de competitie weer hervat en speelt het eerste team de inhaalwedstrijd in dorpshuis De Kern tegen S.C. Westeinder.

Piet van Wonderen

Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Nieuwjaars Schaaksimultaan

Verslag en stand na ronde 16, gespeeld op vrijdag 20 december 2019

Thomas neemt afstand.

In de 16e ronde interne competitie speelde  Thomas met zwart tegen achtervolger Eric van der Klooster. Het werd een lange ingewikkelde partij waarbij Eric aan het kortste eind trok. Hoewel Thomas vanwege competitie verplichtingen bij de Wijker Toren niet iedere week kan spelen lijkt dit geen bedreiging voor het clubkampioenschap te worden. Als vanouds stoomt Thomas door richting clubtitel.

Matthias kreeg het Nimzo-Indisch van Henk van der Eng op het bord. Wit kreeg een droomstelling waarbij zwart bijna geen vin meer kon verroeren. Een loperoffer op f7  door Matthias zag er goed uit, maar gaf Henk gelegenheid tot nog wat verdedigend weerwerk. Toen hij daar zowaar in geslaagd leek, verknalde hij zijn stelling door een blunder. “ Tjaa…..jeee…. wat doe ik nou???” en Henk gaf op.

“Waar moet ik heen, ik kan niet naar Duitsland” neuriet Henk

Nico Lute speelde een sterke partij en tegenstander John Chadwick kon geen vat krijgen op het spel van de “Shitman”. Uiteindelijk deed een blunder Nico helaas de das om, maar zijn spel gaat er wel met de week verzorgder uitzien. Kom op Nico, nu weer eens de punten pakken!

Nico heeft een hele goede ‘set’ in huis, ziet u hem ook?

-Nico in opperste concentratie, toren d7 lijkt een goeie zet, want dan hangt de toren en d4 staat onder druk want de witte toren kan niet mee verdedigen. Nico laat deze grote kans- helaas voor hem- lopen.Kortste partij van de avond was die van Nico Kuijs met wit tegen Eric van Benschop. Na een Engelse opening vergiste Eric zich in het middenspel en verloor een stuk. Direct gaf hij op en zo had Nico zijn revanche voor een eerdere nederlaag dit seizoen.

14 zetten lang, was jij mijn vijand

Komende vrijdag dus oliebollenschaak (rapid partijen) en 3 januari de clubsimultaan tegen Thomas Broek. De eerstvolgende 17e ronde interne competitie is op vrijdag 10 januari 2019.

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 16

NRNAAMPUNTENWAGSPGWRMVLPERCKL
1Thomas Broek 21421104,671001192090,9-1
2Matthias van Zwet 1859891,17991584366,71
3Eric van der Klooster 1886878,00981659259,40
4Piet Kuijs 1787842,50971675459,40
5Wouter Beerse 1851787,17961154263,6-1
6Gerard Kuijs 1699762,50951674556,30
7Maarten Froma 1798750,50941456357,10
8Gerard van Pinxteren 1778750,50931355357,7-3
9Henk van der Eng 1769750,00921162363,6-1
10Pim Hoff 1704734,6791835068,80
11Hans Leeuwerik 1750719,17901472557,12
12Piet van Wonderen 1813716,50891657453,12
13GvL 1720664,00884400100,00
14Willem Pool 1705655,50871647546,90
15Eric van Benschop 1465614,33861463553,60
16Hidde Brugman 1647602,50851051455,00
17Jan van Riel 1291593,00841144354,51
18Nico Kuijs 1788582,33831151550,01
19Hans Schagen 1685581,5082724157,1-1
20Evert Schmit 1729578,17811353550,01
21Han Kemperink 1597564,67801134445,5-1
22Hemmo Dekkers 1626541,33791453646,40
23Paul Harmse 1486529,0078841356,30
24Nico Kemp 1519527,50771142545,53
25Kees Lute 1822513,5076732257,1-1
26Peter Smit 1223494,33751562746,7-1
27Fred Kok 1831484,6774211075,00
28Han Duinker 1562473,67731452742,9-2
29Boor Fekkes 1477446,50721343642,31
30John Chadwick 1461443,33711444642,90
31Pieter Dijker 1349438,67701242641,7-2
32Bert van Oudvorst 1845435,0069520340,01
33Frank Sluiter 1127389,00681232733,30
34Robert van der Wal 2064357,336700000,00
35Lourens van der Heiden 1107353,0066411237,50
36Henk Vaessen 1543352,006500000,00
37Egbert Kooiman 1687319,5064812525,0-2
38Rene van der Linden 1149312,67631432928,62
39Ab Hoolhorst 1642310,006210010,0-1
40Nico Lute 992173,176114121114,3-2
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | 1 reactie

Uitslagen ronde 16, gespeeld op vrijdag 20 december 2019

Overzicht voor ronde 16, gespeeld op 20 december 2019

WITZWARTUITSLAG
Matthias van Zwet 1859Henk van der Eng 17691-0
Eric van der Klooster 1886Thomas Broek 21420-1
Hans Leeuwerik 1750Piet Kuijs 17870-1
Piet van Wonderen 1813Willem Pool 17051-0
Evert Schmit 1729Nico Kemp 15191-0
Nico Kuijs 1788Eric van Benschop 14651-0
Gerard Kuijs 1699Maarten Froma 1798½-½
John Chadwick 1461Nico Lute 9921-0
Boor Fekkes 1477Kees Lute 18220-1
Rene van der Linden 1149Peter Smit 12230-1
Frank Sluiter 1127Han Duinker 15620-1
Kees Egberts 1577


Robert van der Wal 2064



– Hemmo Dekkers 1626 0-1


Afwezig met geldige reden
Fred Kok 1831Afwezig met geldige reden
Ab Hoolhorst 1642Afwezig met geldige reden
Henk Vaessen 1543Afwezig met geldige reden
Han Kemperink 1597Afwezig met geldige reden
Hidde Brugman 1647Afwezig met geldige reden
Egbert Kooiman 1687Afwezig met geldige reden
Bert van Oudvorst 1845Afwezig met geldige reden
Lourens van der Heiden 1107Afwezig met geldige reden
Pim Hoff 1704Afwezig met geldige reden
GvL 1720Afwezig met geldige reden
Gerard van Pinxteren 1778Afwezig met geldige reden
Wouter Beerse 1851Afwezig met geldige reden
Hans Schagen 1685Afwezig met geldige reden
Jan van Riel 1291Afwezig met geldige reden
Pieter Dijker 1349Afwezig met geldige reden
Paul Harmse 1486Afwezig met geldige reden

Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Reacties uitgeschakeld voor Uitslagen ronde 16, gespeeld op vrijdag 20 december 2019

Verslag en stand na ronde 15, gespeeld op vrijdag 13 december 2019

Knappe winst schaakteam op koploper.

Vrijdag de dertiende zal voor de Castricumse schakers geen ongeluksdag zijn. Met een knappe winst op de koploper in de eerste klasse, Kijk Uit uit IJmuiden, deed het achttal in deze thuiswedstrijd prima zaken.
Vorige week had teamleider Piet van Wonderen een partij vooruit gespeeld die in remise was geëindigd.
Debutant Maarten Froma liet zien uit het goede “schaakhout” gesneden te zijn en wist als eerste met wit een winstpunt te scoren. Hij wist een paar pionnen te winnen, waarna zijn opponent al spoedig “de pijp aan Maarten” gaf.
Dat was een opsteker voor zijn teamgenoten. Bert van Oudvorst vergiste zich in een combinatie, verloor een kwaliteit en moest opgeven.
Gerard van Pinxteren is uitstekend op dreef. Hij wist, spelend met de zwarte stukken, knap te profiteren van een mindere zet van zijn opponent in het middenspel, won een stuk en de partij. Ook Eric van der Klooster speelde, met wit, een prima wedstrijd. Hij zette zijn tegenstander flink onder druk en won een kwaliteit in een verwoestende aanval. Zwart stribbelde vergeefs nog wat tegen.
Daarna werd het nog spannend. Zo verloren de gebroeders Kuijs, Nico en Piet, vrij snel na elkaar wat ongelukkig in moeilijke eindspelen met lichte stukken en pionnen. De stand werd gelijk met nog één partij te gaan.

Secure Piet redde het dit keer niet. Een moeilijk eindspel met een pion achter bleek niet meer houdbaar. Gelukkig was er toch teamwinst!

Matthias van Zwet speelde sterk in de tijdnoodfase aan het eerste bord tegen de kopvrouw van de IJmuidenaren. Hij hield het beste zijn hoofd koel en won in een lichte combinatie over de horizontale lijn, met een venijnig aftrekschaak, de dame van zijn tegenstandster die hem niet veel later, de hand reikte ter overgave.
Het werd zo een nipte, maar verdiende 4½ – 3½ overwinning voor de Castricummers
Het eerste team van schaakvereniging Castricum heeft zo een plaats bereikt in de subtop in de eerste klasse B van de NHSB en komt op vrijdag 10 januari opnieuw in actie als in dorpshuis “De Kern” de inhaalwedstrijd tegen S.C. Westeinder wordt gespeeld.

teamleider en verslaggever: Piet van Wonderen

3e team remiseert tegen De Waagtoren

Het 3e heeft ook de tweede ronde gelijkgespeeld, nu tegen De Waagtoren. Niet in het vertrouwde Gulden Vlies, want daar speelt de Waagtoren niet meer. Dus zo kwamen we een kwartier te laat aan in Wijkcentrum Overdie. Het is maar dat u het weet!

Op bord 1 was al snel duidelijk dat Eric wederom succesvol was tegenover de drakenvariant van het Siciliaans. Alleen al als Eric dit woord “Drakenvariant” uitspreekt spuwt het vuur gluiperig uit zijn ogen. Na twee stukken van het bord te hebben geplukt werd de vlag van zijn tegenstander gestreken.

Op bord 2 kon Pieter het niet winnen van zijn tegenstander van ook al enkele weken eerder bij het Veteranentoernooi toen dat wel lukte. Toen liet zijn tegenstander het liggen in een betere stelling voor hem, door onnodig de dame van Pieter met moordende messen te laten binnenkomen. Dinsdag stond Pieter er beter voor, maar overzag de beslissende mogelijkheid om direct de winst te pakken. Na verlies van een pion wist Pieter het, mede dankzij zijn grote tijdsvoordeel p remise te houden.

Aan bord 4 zat Nico en klonk al snel een enorme SHIT! En dat terwijl er schaak technisch niets aan de hand was. Nou ja niets, het schaakbord was een waterpoloveld geworden, alle stukken zwommen in de koffie van Nico. Na de stukken te hebben afgedroogd kon de partij worden voortgezet, maar het lukte Nico helaas niet om ondanks een stukvoordeel zijn tegenstander af te drogen. Nadat zijn extra paard was opgesloten kwamen de matadors remise overeen.

Op bord 4 kon helaas het zo gewenste halve puntje niet worden binnengehaald. Peter had het eerlijk gezegd qua zijn spel ook niet verdiend, vond hij zelf ook, want al vroeg in de partij kwam hij een stuk achter. Wat kan deze man toch hard zijn voor zichzelf. Op naar februari 2020 met nog alle kansen op een goed resultaat.

teamleider en verslaggever: Pieter Dijker

Eric komt dichterbij!

In de  15 e ronde wist Eric van der Klooster door winst in zijn externe partij in te lopen op Thomas. De voorsprong van Thomas is nog wel groot, maar er is nog niets beslist. Vrijdag speelt Eric weer tegen Thomas en wie weet!

De andere Eric, namelijk van Benschop die de 14e ronde al opviel door heel knap een +remise tegen van der Klooster te noteren, redde het dit keer niet tegen Piet van Wonderen. Een zwarte toren van Piet op Eric’s 2e rij en een doorgebroken pion deden hem de das om. Maar gelukkig voor Eric, had hij al zijn externe punt binnen, dus hij handhaaft zijn hoge klassering op de ranglijst!

Henk van der Eng had met zwart na een Nimzo-Indier een dijk van een stelling opgebouwd tegen Willem Pool. Willem bleef nog heel lang knap verdedigen maar de stelling was niet meer houdbaar. Vlak voor 24:00 uur streek Willem de vlag.

Hidde Brugman won van Boor Fekkes die een dubieuze zet in de opening afgestraft zag worden. Overigens: Peter Smit wist met exact dezelfde zetten (1.e4,e5-2.Pf3,Pc6 3. Lc4, Pd4?!) grootmeester Eric van den Doel te verslaan in een simultaan van jaren terug. Hidde nam de aangeboden pion op e5 niet en voorkwam daarmee geforceerd verlies. Cool Hidde!!

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 15

NR NAAM PUNTEN WA GSP GW RM VL PERC KL
1 Thomas Broek 2142 1004,67 100 10 8 2 0 90,0 0
2 Eric van der Klooster 1886 876,00 99 15 5 9 1 63,3 -1
3 Matthias van Zwet 1859 801,33 98 14 7 4 3 64,3 0
4 Wouter Beerse 1851 755,00 97 11 5 4 2 63,6 -1
5 Henk van der Eng 1769 751,00 96 10 6 2 2 70,0 0
6 Piet Kuijs 1787 742,50 95 15 6 5 4 56,7 1
7 Hans Leeuwerik 1750 724,17 94 13 7 2 4 61,5 1
8 Gerard Kuijs 1699 717,00 93 15 7 3 5 56,7 -1
9 Gerard van Pinxteren 1778 713,50 92 13 5 5 3 57,7 -3
10 Pim Hoff 1704 708,17 91 8 3 5 0 68,8 0
11 Maarten Froma 1798 702,83 90 13 5 5 3 57,7 1
12 Willem Pool 1705 652,50 89 15 4 7 4 50,0 1
13 Piet van Wonderen 1813 639,00 88 15 4 7 4 50,0 1
14 GvL 1720 616,00 87 4 4 0 0 100,0 0
15 Eric van Benschop 1465 615,83 86 13 6 3 4 57,7 1
16 Hidde Brugman 1647 568,17 85 10 5 1 4 55,0 0
17 Jan van Riel 1291 566,83 84 11 4 4 3 54,5 1
18 Hans Schagen 1685 561,17 83 7 2 4 1 57,1 -1
19 Han Kemperink 1597 538,83 82 11 3 4 4 45,5 -1
20 Nico Kemp 1519 521,83 81 10 4 2 4 50,0 4
21 Nico Kuijs 1788 502,33 80 10 4 1 5 45,0 0
22 Evert Schmit 1729 501,00 79 12 4 3 5 45,8 0
23 Paul Harmse 1486 493,00 78 8 4 1 3 56,3 0
24 Hemmo Dekkers 1626 467,67 77 13 4 3 6 42,3 1
25 Fred Kok 1831 462,17 76 2 1 1 0 75,0 0
26 Boor Fekkes 1477 452,00 75 12 4 3 5 45,8 0
27 Kees Lute 1822 436,00 74 6 2 2 2 50,0 0
28 Peter Smit 1223 430,50 73 14 5 2 7 42,9 0
29 Bert van Oudvorst 1845 416,67 72 5 2 0 3 40,0 1
30 Pieter Dijker 1349 414,50 71 12 4 2 6 41,7 -2
31 Han Duinker 1562 404,83 70 13 4 2 7 38,5 -1
32 Frank Sluiter 1127 391,17 69 11 3 2 6 36,4 -1
33 John Chadwick 1461 385,50 68 13 3 4 6 38,5 -1
34 Robert van der Wal 2064 335,00 67 0 0 0 0 0,0 0
35 Henk Vaessen 1543 330,00 66 0 0 0 0 0,0 0
36 Lourens van der Heiden 1107 327,17 65 4 1 1 2 37,5 0
37 Rene van der Linden 1149 310,00 64 13 3 2 8 30,8 1
38 Egbert Kooiman 1687 303,67 63 8 1 2 5 25,0 -2
39 Ab Hoolhorst 1642 289,33 62 1 0 0 1 0,0 -1
40 Nico Lute 992 171,17 61 13 1 2 10 15,4 -1
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Een reactie plaatsen

Uitslagen ronde 15, gespeeld op vrijdag 13 december 2019

Overzicht voor ronde 15, gespeeld op 13 december  2019
Wit Zwart Uitslag
Willem Pool 1705 Henk van der Eng 1769 0-1
Kees Lute 1822 Peter Smit 1223 ½-½
Gerard Kuijs 1699 Wouter Beerse 1851 ½-½
John Chadwick 1461 Frank Sluiter 1127 ½-½
Hidde Brugman 1647 Boor Fekkes 1477 1-0
Han Duinker 1562 Egbert Kooiman 1687 1-0
Jan van Riel 1291 Hans Leeuwerik 1750 0-1
Rene van der Linden 1149 Lourens van der Heiden 1107 ½-½
GvL 1720 Evert Schmit 1729 1-0
Eric van Benschop 1465                 – Piet van Wonderen1813 0-1
Nico Lute 992                                – Paul Harmse 1486 0-1
Matthias van Zwet 1859 Externe wedstrijd 1-0
Eric van der Klooster 1886 Externe wedstrijd 1-0
Piet Kuijs 1787 Externe wedstrijd 0-1
Nico Kuijs 1788 Externe wedstrijd 0-1
Gerard van Pinxteren 1778 Externe wedstrijd 1-0
Bert van Oudvorst 1845 Externe wedstrijd 0-1
Maarten Froma 1798 Externe wedstrijd 1-0
Pieter Dijker 1349 Externe wedstrijd ½-½
Piet van Wonderen 1813 Externe wedstrijd 1-0
Eric van Benschop 1465 Externe wedstrijd 1-0
Paul Harmse 1486 Externe wedstrijd 1-0
Nico Lute  992 Externe wedstrijd ½-½
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Een reactie plaatsen

Verslag en stand na ronde 14, gespeeld op vrijdag 6 december 2019

Ook 2e team verslaat Vredeburg Limmen!

Voorlopig zijn de schakers uit Limmen blij dat ze de Castricummers even niet ontmoeten achter het bord, want in 1 week tijd verloor zowel  het 1e als het 2e team van de Castricummers. Vrijdag j.l werd het 5-3 voor de schakers uit Castricum.

Volle bak in de Kern

Niet zo heel gek trouwens, want over de teams verdeeld hebben de Castricummers net wat meer ratingpunten in huis. Afgelopen vrijdag was Paul Harmse al heel snel klaar aan het 8e bord en noteerde zo het eerste punt. Door een speling van het lot ontmoette Hemmo Dekkers een oude bekende en laat hij nou uitgerekend ook nog deze bekende als tegenstander loten…. Het moet gezegd worden, maar Hemmo kweet zich uitstekend van zijn taak als gastheer. Ondanks zijn surplus van 450 ratingpunten kreeg  tegenstander Marc Voorwalt de eer. Het kon ook allemaal, de sfeer was uitstekend en een oude vriend moet je wat gunnen in deze cadeautijd!

Uiteindelijk zorgde captain Gerard Kuijs voor de overwinning door Hidde Ebels te verslaan. Met: “Ik bied je nog 1 keer remise aan, want ik wil je niet door je vlag jagen” probeerde Hidde nog even Gerard van zijn stuk te brengen. Geer kon de humor er wel van inzien, lachte even en maakte de klus daarna routineus af.

“Nohh, wat staan ik toch heluhmaal verskrikkelijk, hoe ken dat nou” lijkt Nico zich in wanhoop af te vragen. De stelling op de foto is een plaatje voor Lou maar een ramp voor Nico. “ Ik ken getverderrie niet eens weg met me toren en ken’m ook niet pakke want dan promoveert die skurk”  Snel daarna gaf een ontgoochelde Nico, Lou de hand.

Lou glundert, Nico blundert….

Evert Schmit kwam er met de witte stukken niet aan te pas tegen Matthias. Na kwaliteitsverlies door Evert was er geen compensatie, sterker nog de aanval van zwart ging door. In plaats van zich met een verdere aanval in troebel water te begeven, liquideerde Matthias heel koeltjes af naar een gewonnen eindspel. Winst en versteviging van een top tien positie was zijn deel.

Zwaar weer op komst voor Evert, hij verliest de kwaliteit en later de partij.

“Ik ben onder de indruk hoe hij dit speelt” zei Kees Lute over GvL. In de Portugese variant van het Scandinavisch pakte de aanval van zwart goed uit en op het diagram is de model-stelling te zien van GvL die met zijn ver opgerukte pionnen klaar staat om de witte koningsstelling te slechten. Met drie overwinningen op rij geeft GvL een leuk visitekaartje af als nieuw lid. En zeker tegen  Kees die met wit voor veel spelers moeilijk te bespelen blijft, is dit een prestatie van formaat!

Voorwaarts mars!

Als laatste op de avond was Frank nog bezig tegen Peter. Frank was taai als hondenleer maar moest met minder materiaal uiteindelijk toch het hoofd buigen tegen de Smitman. Goed gespeeld weer Frank en dit kan gebeuren!

Frank hield het lang vol, speelde knap, maar Peter won.

Waarschijnlijk de meest blije man van de avond was John Chadwick die (“Ik kan niet tegen die man-Egbert- spelen”) feitelijk had moeten winnen (een stuk meer) van Egbert maar  zijn halve punt toch met een intense vreugde koesterde. “Wat heb ik hier lang op moeten wachten” aldus John die eindelijk een bres wist te slaan in zijn denkbeeld dat Egbert voor hem onverslaanbaar was. En dan kan ook een half punt  als een overwinning aanvoelen….. 

Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 14

NR NAAM PUNTEN WA GSP GW RM VL PERC KL
1 Thomas Broek 2142 978,83 100 10 8 2 0 90,0 0
2 Eric van der Klooster 1886 771,00 99 14 4 9 1 60,7 0
3 Piet Kuijs 1787 748,50 98 14 6 5 3 60,7 0
4 Matthias van Zwet 1859 711,67 97 13 6 4 3 61,5 1
5 Wouter Beerse 1851 707,33 96 10 5 3 2 65,0 0
6 Pim Hoff 1704 678,50 95 8 3 5 0 68,8 0
7 Gerard Kuijs 1699 672,50 94 14 7 2 5 57,1 -2
8 Henk van der Eng 1769 659,00 93 9 5 2 2 66,7 1
9 Willem Pool 1705 655,50 92 14 4 7 3 53,6 0
10 Hans Leeuwerik 1750 625,83 91 12 6 2 4 58,3 2
11 Gerard van Pinxteren 1778 621,67 90 12 4 5 3 54,2 -2
12 Maarten Froma 1798 613,00 89 12 4 5 3 54,2 0
13 Jan van Riel 1291 558,00 88 10 4 4 2 60,0 0
14 Piet van Wonderen 1813 558,00 87 14 3 7 4 46,4 2
15 Eric van Benschop 1465 546,17 86 12 5 3 4 54,2 0
16 Hans Schagen 1685 538,00 85 7 2 4 1 57,1 -1
17 GvL 1720 510,00 84 3 3 0 0 100,0 -1
18 Nico Kuijs 1788 507,67 83 9 4 1 4 50,0 1
19 Han Kemperink 1597 507,50 82 11 3 4 4 45,5 -1
20 Evert Schmit 1729 506,83 81 11 4 3 4 50,0 1
21 Nico Kemp 1519 501,50 80 10 4 2 4 50,0 4
22 Hidde Brugman 1647 492,33 79 9 4 1 4 50,0 -1
23 Boor Fekkes 1477 452,00 78 11 4 3 4 50,0 1
24 Fred Kok 1831 445,50 77 2 1 1 0 75,0 0
25 Hemmo Dekkers 1626 439,17 76 13 4 3 6 42,3 1
26 Paul Harmse 1486 423,17 75 7 3 1 3 50,0 1
27 Bert van Oudvorst 1845 419,67 74 4 2 0 2 50,0 0
28 Kees Lute 1822 409,50 73 5 2 1 2 50,0 -1
29 Peter Smit 1223 394,00 72 13 5 1 7 42,3 1
30 Pieter Dijker 1349 377,50 71 11 4 1 6 40,9 -1
31 Frank Sluiter 1127 358,67 70 10 3 1 6 35,0 0
32 John Chadwick 1461 349,83 69 12 3 3 6 37,5 -2
33 Han Duinker 1562 339,17 68 12 3 2 7 33,3 -2
34 Robert van der Wal 2064 312,67 67 0 0 0 0 0,0 0
35 Henk Vaessen 1543 308,00 66 0 0 0 0 0,0 0
36 Egbert Kooiman 1687 301,83 65 7 1 2 4 28,6 -1
37 Lourens van der Heiden 1107 288,33 64 3 1 0 2 33,3 1
38 Rene van der Linden 1149 282,33 63 12 3 1 8 29,2 0
39 Ab Hoolhorst 1642 273,00 62 1 0 0 1 0,0 -1
40 Nico Lute 992 140,67 61 12 1 1 10 12,5 0
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Een reactie plaatsen

Uitslagen ronde 14, gespeeld op vrijdag 6 december 2019

Overzicht voor ronde 14, gespeeld op 6 december 2019

WIT ZWART UITSLAG
Thomas Broek 2142 Gerard van Pinxteren 1778 1-0
Eric van der Klooster 1886 Eric van Benschop 1465 ½-½
Evert Schmit 1729 Matthias van Zwet 1859 0-1
Piet Kuijs 1787 Maarten Froma 1798 ½-½
Kees Lute 1822 GvL 1720 0-1
John Chadwick 1461 Egbert Kooiman 1687 ½-½
Jan van Riel 1291 Rene van der Linden 1149 1-0
Peter Smit 1223 Frank Sluiter 1127 1-0
Lourens van der Heiden 1107 Nico Lute 992 1-0
Robert van der Wal 2064 Afwezig met geldige reden
Fred Kok 1831 Afwezig met geldige reden
Ab Hoolhorst 1642 Afwezig met geldige reden
Henk Vaessen 1543 Afwezig met geldige reden
Hans Leeuwerik 1750 Externe wedstrijd 1-0
Willem Pool 1705 Externe wedstrijd ½-½
Nico Kemp 1519 Externe wedstrijd ½-½
Hans Schagen 1685 Afwezig met geldige reden
Gerard Kuijs 1699 Externe wedstrijd 1-0
Hemmo Dekkers 1626 Externe wedstrijd 0-1
Hidde Brugman 1647 Externe wedstrijd 1-0
Han Duinker 1562 Externe wedstrijd 0-1
Paul Harmse 1486 Externe wedstrijd 1-0
Pim Hoff 1704 Afwezig met geldige reden
Piet van Wonderen 1813 Externe wedstrijd ½-½
Henk van der Eng 1769 Afwezig met geldige reden
Han Kemperink 1597 Afwezig met geldige reden
Nico Kuijs 1788 Afwezig met geldige reden
Wouter Beerse 1851 Afwezig met geldige reden
Pieter Dijker 1349 Afwezig met geldige reden
Bert van Oudvorst 1845 Afwezig met geldige reden
Boor Fekkes 1477 Kees Egberts 1-0
Geplaatst in Verslag,stand en uitslagen | Een reactie plaatsen