55+ Uitslagen en stand

Geachte schaakliefhebbers,

Dinsdag 12 oktober is er geen schaken i.v.m. de bakkummer kermis.

Vanwege de coronamaatregelen gaarne uw bewijs meenemen i.v.m. mogelijke controle.

Een mooie partij speelde Piet van Wonderen tegen Fons Vermeulen. Onder Piet zijn verslag kunt u de partij ook in Chessbase uitspelen, met functies als: analyse,(@ symbool) livebook. En je kunt zelf zetten doen en laten beoordelen door Deep Fritz. Ook je eigen partij kun je laten beoordelen kan met deze “tool”.

Wit: Piet van Wonderen

Zwart: Fons Vermeulen
1. e4, e5 (Ik had verwacht dat hij de Franse opening zou spelen, want dat heeft hij een poos gedaan én hij was destijds leraar Frans(!) op het Bonhoeffer College.)  2. Pf3, Pc6  3. Lb5 (Spaans dus…), Pf6  4. 0-0, d6  5. Te1, Le7  6. c3, 0-0  7. d4, exd4  8. cxd4, Lg4 (Hier is Stockfish uit de opening.) 9. Lxc6, bxc6  10. h3, Lh5  11. Pc3, Tb8  12. b3, Pd7  13. g4 (Nu het paard is teruggetrokken, besluit ik op de koningsvleugel actief te worden.), Lg6  14. Lf4, c5  15. Pd5, c6? (Deze zet bekomt hem slecht. Hij gaat minstens twee pionnen verliezen bij een matige stand.)  16. Pxe7+, Dxe7  17. dxc5!, Pe5  18. cxd6!, Pxf3+  19. Dxf3 (Alle witte stukken staan goed. Zo dekt de loper de pion op d6 en is ook e4 afdoende gedekt.), Dd7  20. Tac1, f6  21. Dc3, Tbc8  22. e5, fxe5  23. Lxe5, h5  24. Lg3 (Stockfish geeft hier  24. gxh5 als beter aan, maar wit dreigt nu  25. Te7 met damewinst of mat op g7.), Tfe8 (Óf  24. ….., Tce8 voorkomt dit.)  25. Txe8+, Txe8 (Gedwongen, want op slaan met de loper of dame volgt  26. Te1 met opnieuw de dreiging Te7 eventueel gevolgd door Le5 en overbelasting van pion g7 of pionwinst op c6.)  26. Dxc6, Dxc6 (Ook 26. ….., Te1+  27. Kh2, Le4 is een mogelijkheid, maar na  28. Dxd7, Txc1  29. Le5! gaat zwart spoedig mat!)  27. Txc6, Te1+  28. Kh2, Le4  29. Tc8+, Kh7  30. Lf4! (Maakt ruimte voor de koning én heeft nóg een voordeel.), h4 (Wit heeft één zet om mat te voorkomen.)  31. Tc1!, Te2  32. Le3! En Fons gaf op (1-0). Hij kan de promotie van de pion op d6 niet verhinderen en gaat snel mat. Stockfish gaf aan #10 (Mat in 10 zetten.) Dát hoefde ik niet meer te bewijzen…

Hieronder op de link dubbelklikken om na te spelen zonder bord en stukken:

https://share.chessbase.com/SharedGames/game/?p=j3ZSqGJkrrS1ZLzEFQjw4E5fCdJQ9hWEpEGsEVx2bYQQPk3LS2asjJcy43ywu1mp

Overzicht van ronde 7, gespeeld op 5 oktober 2021
    
Wit ZwartUitslag
Han Duinker AWim Julien B0-1
Paul Harmse AIJsbrand Schut B1-0
Gerard Kuijs AHenk Vaessen A1-0
Gerard van Pinxteren ACor Heideveld B½-½
Wim Pool AHenk van der Wal B1-0
Jaap van Rees BJan Doekes B½-½
Peter Siekerman ANico Lute B1-0
Mark Smits BRoel van de Waal B½-½
Hans Touber BBart Schlosser A½-½
Gren Noteboom AFrans Koopman A0-1
Jaap Katoen BJohn Chadwick A0-1
Piet van Wonderen AFons Vermeulen A1-0
Iede Boorsma AAfwezig met geldige reden 
Boor Fekkes AAfwezig met geldige reden 
Dick Viveen BAfwezig met geldige reden 
reservespelerAfwezig met geldige reden 
Hans Broenink AAfwezig met geldige reden 
Frank de Louw BAfwezig met geldige reden 
Ronald Kist AAfwezig met geldige reden 
          
Ranglijst bijgewerkt t/m ronde 7      
          
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlPercKl
1Piet van Wonderen A234,547761092,91
2Peter Siekerman A21146743078,61
3Fons Vermeulen A180,545742171,4-1
4Cor Heideveld B15544741264,31
5Gerard Kuijs A14443741264,31
6Gerard van Pinxteren A14142632166,72
7Paul Harmse A131,1741640266,70
8Nico Lute B12440740357,1-1
9Frans Koopman A114397313501
10Dick Viveen B108,3338530260-1
11John Chadwick A9437722342,9-1
12Henk Vaessen A93,536522160-1
13IJsbrand Schut B93,33356303500
14Jaap van Rees B85,534722342,9-1
15Wim Julien B8533730442,91
16Jan Doekes B79,532521250-1
17Gren Noteboom A76,67315203401
18Bart Schlosser A6630721435,7-1
19Ronald Kist A65,3329520340-1
20Jaap Katoen B62285212501
21Han Duinker A60,527712428,6-1
22Hans Touber B57,8326311150-1
23Wim Pool A54,17255113301
24Iede Boorsma A51,5242101502
25Henk van der Wal B4823302133,3-1
26Mark Smits B25,8322502320-1
27Boor Fekkes A24,521000000
28Frank de Louw B24,1720301216,71
29Hans Broenink A23,3319000000
30Roel van de Waal B15,1718501410-1
31reservespeler1517200200